Türk Kızılayı Ataşehir Şubesi   
 
             
 
 

 
Anasayfa

‘KURBAN BEREKETİ YIL BOYU SÜRSÜN’

‘’KURBAN BEREKETİ YIL BOYU SÜRSÜN’’ adı altında kurban bağışı kampanyamız başlamıştır. Kampanyamız yurtiçi 650 TL, yurtdışı 350 TL’dir. Kurban Bağışlarınızı makbuz karşılığı nakit olarak şubemizden yapabileceğiniz gibi Ataşehir Ziraat Bankası ( TR 160001001767139367065003 ) nolu hesabımızdan da gerçekleştirebilirsiniz.

Kurban bağışlarınızı internet aracılığıyla Kızılay Genel Merkezin  ‘’www.kizilay.org.tr’’ adresinden de yapabilirsiniz.

 

''BAĞIŞLANAN HER KAN KURTARILAN 3 CAN''

Kan Bağışı Haftası münasebetiyle Ihlamur Parkında Kızılay Ataşehir Şubemiz ve Ak Parti İl Kadın Kolları aracılığıyla düzenlediğimiz kan programımızda  Ataşehir Şube Kan Programı Sorumlusu Sn. İnci ÖZEKE'nin katılımıyla gerçekleşmiştir. Programımıza Destek Veren Herekese Teşekkür Ediyoruz!

 

 

 

 

Türk Kızılayı Ataşehir Şubesi olarak 4 yıldır yürüttüğümüz ''Bir Kalem Bir Defter De Benden'' kampanyası yönetim kurulu üyemiz İnci ÖZEKE öncülüğünde Kadriye Faik Koparan İlköğretim Okulu tarafından yapılan yardımlarla bu yılda ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırıldı.

Ataşehir ilçemizde bulunan 12 okuldaki ihtiyaç sahibi öğrenciler öğretmenleri eşliğinde şubemizi ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında faaliyetlerimiz hakkında bilgilendirme konuşması yapıldıktan sonra içerisinde kırtasiye malzemeleri bulunan çanta ve kumbaralar dağıtıldı.

Bu projemiz dahlinde toplam 87 çanta ve 164 paket öğrencilere ulaştırıldı.

Kırtasiye malzemeleri öğrencilere verilmeden önce Ataşehir Şube Başkanımız Rahman BAKİ konuşmasında ' Kızılay Derneği Ataşehir Şubemiz her yıl ilköğretim okullarındaki öğrenciler için kampanyalar dahilinde kırtasiye malzemeleri temin ederek öğrencilere ulaştırmaktadır. Bu yılda ilçe sınırları içerisinde bulunan 12 ilköğretim okulunda eğitim gören öğrencilere çeşitli kırtasiye malzemeleri dağıtmaya devam edeceğiz. Kızılay halktan aldığını halka veren bir kuruluştur. Vatandaşlarımız Kızılay'a yardımları sürdürdüğü müddetçe Kızılay'ımız her zaman her yerde yardımlarını devam ettirecektir. yeter ki Kızılayımız unutulmasın'' ifadelerine yer verdi.

Sosyal İşler Başkanımız Orhan ÇERKEZ de katılımcılara yaptığı konuşmada '' Diğer okullardan gelecek talepler doğrultusunda yardımlarımız devam edecektir. Okullara yaptığımız yardımlar sırasında öğrencileri rencide etmemek için büyük çaba harcıyoruz. Bizler Türk Kızılay'ı Ataşehir Şubesi olarak ilk günden bugüne kadar ihtiyaç sahiplerine hizmet için geceli, gündüzlü çalışıyoruz. Şehir içinde bulunan okullara elimizden geldiğince ulaşarak, yardımları vermek istiyoruz. Yapmış olduğumuz bu yardımlarda bizlere desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen firmaları başta Ataşehir olmak üzere bölge halkı okullarımız, öğrencilerimiz adına sonsuz şükranlarımızı sunmak isterim'' dedi.(20.09.2013)

 

 

Türk Kızılayı Online Bağış Sayfası